Simfoniskais orķestris

Kolektīvs savu darbību uzsācis 1994. gadā Rīgas 1. mūzikas skolā. Tā dibinātājs un pirmais mākslinieciskais vadītājs ir Andris Fenhans. 2003. gadā par orķestra diriģenti kļūst tā ilggadējā dalībniece un skolas absolvente Laura Staša.

Savas pastāvēšanas laikā orķestris uzstājies koncertos un festivālos Latvijā, piedalījies IX Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos, kā arī koncertējis ārzemēs – Zviedrijā, Polijā, Francijā, Dānijā, Norvēģijā, Itālijā, Ungārijā, Vācijā un Čehijā. Pie orķestra nozīmīgākajiem panākumiem pieder 3.Starptautiskajā festivālā Music World 2000 (Itālijā) iegūtā I vieta un festivāla galvenā balva.

Kopš 1997. gada vairāku koncertbraucienu programmas ir ierakstītas kompaktdiskos. Atzīmējams ir orķestra tiešraides koncerta ieraksts, uzstājoties 10. Starptautiskajā festivālā Music Meeting 2000 Padujā (Itālijā).

Nozīmīgākie pasākumi 2006. gadā bija: piedalīšanās skolas 60 gadu jubilejas galā koncertā, muzicējot kopā ar skolas absolventiem – dziedātāju Maiju Kovaļevsku un klarnetistu Gunti Kuzmu; draudzības koncerti ar Norčepingas Jauniešu simfonisko orķestri Zviedrijā, veicot arī koncerta ierakstu kompaktdiskā; koncerts Doma laukumā Rīgas pilsētas svētku ietvaros (ierakstīts DVD formātā).

2007. gada pavasarī orķestris devās uz Prāgu, kur starptautiskajā koru un orķestru konkursā “Young2007Prague”, vecuma grupā līdz 25 gadiem sacenšoties ar augstskolu kolektīviem, tika izcīnīta sudraba godalga. Lielu klausītāju atzinību guva arī orķestra koncerts Sv.Nikolasa baznīcā Prāgas Vecpilsētas laukumā.

2008. gada augustā tika organizēta Starptautiskā Jauniešu Simfoniskā orķestra nometne Engurē, kam sekoja vairāki koncerti Engurē un Rīgā. Šajā kolektīvā Lauras Stašas vadībā muzicēja Rīgas 1. mūzikas skolas simfoniskā orķestra dalībnieki kopā ar vienaudžiem no Norčēpingas Kultūras skolas un Mūzikas ģimnāzijas, Tamperes konservatorijas, Austrumu Helsinku mūzikas institūta un Tartu H.Ellera mūzikas skolas.

Kopš 2009./10. m.g. kolektīva nosaukums ir Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas simfoniskais orķestris, un tas darbojas skolas jaunajās telpās Kronvalda bulvārī 8.

2019. gada 11. novembrī orķestris ar koncertu “Savās mājās” atzīmēja 25 gadu jubileju.

-->