Koklētāju ansamblis

Kokles klase ir skaitliski neliela, bet tās absolventu skaits nu jau tuvojas astotajam desmitam, no kuriem vairāki koklēšanu izvēlējušies par savu profesiju. Kokles klasi 1953. gadā izveidoja Tamāra Jansone. Kokles klasē ir strādājušas Velta Šterna, Anita Vanaga, Iveta Strazdiņa, Sanda Katkēviča, Zane Eglīte, Teiksma Jansone un pašreiz Anda Eglīte un Dace Priedīte .

Kokles klases absolventu vidū ir pazīstamā kokles spēles metodiķe Guna Āboliņa, kokļu mūzikas komponiste Vita Ruduša, Ulbrokas mūzikas skolas direktore Vita Pinne.

Pašreizējie Kokles klases audzēkņi aktīvi koncertē Latvijā, kā arī uzstājas ārpus Latvijas robežām gan kā solisti, gan koklētāju ansambļa sastāvā.

Kopš 2004.gada ansamblis piedalās Kokļu dienu koncertos Jūrmalā, kas notiek gandrīz katru gadu pirms Jāņiem Dubultu baznīcā un Dzintaru Lielajā koncertzālē.

2011.gadā koklētāju ansamblis piedalījās III Starptautiskajā konkursā Olimpo musicale Prienai, Lietuvā un VI Starptautiskajā daudzstīgu tautas instrumentu izpildītāju konkursā Pleskavā – abos ieguva III vietu. 2012.gada vasarā ansamblis piedalījās konkursā Bidgoščā (35th Bydgoszcz Musical impressions), kur ieguva speciālo prēmiju un naudas balvu.

Koklētāju ansamblis KARAMELES /2013/

2011.gadā pašas spēlētājas ansamblim izvēlējās nosaukumu Karameles, lai nosaukumā būtu skaidrs, ka tas ir bērnu ansamblis pretēji koklētāju ansamblim Teiksma, kurā muzicē pieaugušie, bet tāpat kā Karameles darbojas Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolā. Mūzikas skolas kokles klases absolventiem pēc mūzikas skolas beigšanas pēc vēlēšanās ir iespēja darboties koklētāju ansamblī Teiksma.

2013.gada rudenī abi ansambļi apvienojās un ar kopīgu programmu piedalījās Kanneles dienu festivālā Vīlandē Igaunijā.

-->