Kamerorķestris “Armonico”

Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris Armonico dibināts 1993. gadā un tajā kopā muzicē skolas audzēkņi no 11 līdz 18 gadu vecumam, kā arī absolventi un pedagogi. Kopš 2004. gada, kad kamerorķestra vadību pārņēma diriģents Normunds Dreģis, ir ievērojami augusi šī kolektīva mākslinieciskā kvalitāte un uzsākta radoši aktīva koncertdarbība. Kamerorķestris ir uzstājies prestižākajās Rīgas koncertzālēs – Lielajā un Mazajā Ģildē, Rīgas Domā, Sv.Pētera baznīcā, Rīgas Latviešu biedrības Lielajā, Zelta un Baltajā zālē, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē, koncertzālē Ave Sol, kā arī vairākās Latvijas pilsētās.

ARMONICO vēsture fotogrāfijās https://www.youtube.com/watch?v=ZbnpxALlPWA

Ievērojamākie kamerorķestra panākumi ir I pakāpes diploms VI Starptautiskajā Žana Sibēliusa konkursā Turku, Somijā (2018), I pakāpes diploms ar izcilību Latvijas izglītības iestāžu kamerorķestru un simfonisko orķestru konkursskatē (2018, 2015), I vieta Latvijas mūzikas skolu stīgu orķestru konkursā Musica da Camera (2013), laureāta diploms III Starptautiskajā kamermūzikas festivālā-konkursā Fiori Musicali Šauļos, Lietuvā (2011), I vieta Latvijas mūzikas skolu kamerorķestru valsts konkursā (2004).

Diriģenta Normunda Dreģa darbības laikā ir notikusi gan kamerorķestra sastāva, gan repertuāra paplašināšana, kā arī lielāka uzmanība pievērsta latviešu komponistiem. Radoši sekmīga sadarbība izveidojusies ar komponistiem Ilzi Arni, Ilonu Breģi, Indru Riši, Dzintru Kurmi-Gedroicu, Georgu Pelēci, Imantu Zemzari, Jāni Zandbergu, Andri Vecumnieku, Ingmaru Zemzari, Andri Balodi u.c. Kamerorķestris sadarbojies ar vokālo grupu Putni, pūšaminstrumentu kvintetu Armaiti (Francija), Ziemeļkurzemes kamerorķestri, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kori, Rīgas Skolēnu pils jaukto kori Rīga, kā arī ar solistiem Antru un Normundu Vīksnēm, Sonoru Vaici, Kristīni Gailīti, Antru Bigaču, Evitu Zālīti, Anci Krauzi, Jolantu Strikaiti-Lapiņu, Initu Āboliņu, Arti Sīmani, Miku Vilsonu, Oskaru Petrauski, Lauru Grecku, Juri Vizbuli, Jekaterinu Suvorovu, Andu Eglīti, Kasparu Zemīti, Virdžīniju Laubi-Vītiņu u.c.

Kamerorķestris ir piedalījies Eiropas Orķestru federācijas festivālos (2022, 2012), Latvijas Orķestru asociācijas festivālos (2022, 2019, 2017, 2015, 2013), XIII Igaunijas Jauniešu Dziesmu un deju svētkos (2023), XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros veidotajā koncertfilmā Simfoniskie rotājumi (2021), koncertcikla Dzimuši Latvijā ietvarosrīkotajā Latvijas jauniešu apvienoto simfonisko orķestru lielkoncertā Svētki ar orķestri (2018), Starptautiskajā kamermūzikas festivālā Festari Rīgā (2017, 2014, 2006), Starptautiskajā stīginstrumentu ansambļu un orķestru festivālā Viļņā, Lietuvā (2017, 2015), VII Igaunijas Simfonisko orķestru asociācijas festivālā Tallinā (2016), XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros veidotajā koncertfilmā Tūkstišbalsu simfonija un Garīgās mūzikas koncertā Lūgšana Latvijai (2015), festivālā Francijas pavasaris (2007), V Introvertās mūzikas festivālā (2006), XIX Starptautiskajā mūzikas festivālā Belforā, Francija (2005), kā arī sniedzis koncertus Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Francijā un Zviedrijā.

Kopš 2009. gada, sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību un Latvijas Bērnu fondu, kamerorķestris regulāri piedalās labdarības koncertos. Kopš 2019. gada Armonico kā pavadošais orķestris piedalās konkursa Talants Latvijai laureātu koncertā Nova Verba.

Kamerorķestris DVD formātā ir ierakstījis V.A.Mocarta dziesmuspēli Bastjēns un Bastjenna(2014), labdarības koncertus Adventa Gaismā (2010, 2011), kā arī izdevis kompaktdisku Armonico (2007).

Koncerts Adventa gaismā Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē 2018. gada 9. decembrī

Kopš 2012. gada kamerorķestris Armonico ir Latvijas Orķestru asociācijas un Eiropas Orķestru Federācijas biedrs.

-->