Kameransambļu metodiskā komisija

Kopš 2006.gada 1.septembra mūzikas skolā darbojas kameransambļu metodiskā komisija. Tajā ir apvienojušies skolotāji – entuziasti, kuru aizraušanās ir kamermuzicēšana.

Kamermuzicēšanas tradīciju attīstību mūzikas skolā ir veicinājuši vairāki lieli projekti. Tie ir:

1. Starptautiskais bērnu kameransambļu festivāls-konkurss “Muzicējam kopā ar draugiem”, kas tiek organizēts sadarbībā ar Atbalsta fondu “Muzicējam kopā ar draugiem”. Šī konkursa izveidotāja un mākslinieciskā vadītāja ir Gunta Melbārde.
Festivāla – konkursa mājas lapa – www.kamerfest.lv

2. Starptautiskais kamermūzikas ansambļu festivāls „FESTARI” (F- festival, ES – Espoo, TA – Tartu, RI – Rīga). Par tā rīkošanu 2006.gada 13.janvārī vienojās Espoo mūzikas institūta (Somija), H.Elleri Tartu mūzikas skolas (Igaunija), Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas un Jāzepa Mediņa mūzikas skolas direktors.

Kameransamblis
Kameransamblis

Pirmie festivāla koncerti 2006.g. martā notika Somijā, Espoo, 2006.g. novembrī Rīgā, bet 2007.g. februārī festivāla pirmo apli noslēdza koncerti Igaunijā, Tartu. 2009.gada februārī tiksimies atkal Somijā, Espoo.
Mūzikas skolas kameransambļi ir jau guvuši atzinību un pirmās vietas vairākos starptautiskos kameransambļu konkursos, piem., festivālā-konkursā “Muzicējam kopā ar draugiem”, Starptautiskajā jauno kamermūziķu festivālā-konkursā “Music Bridges-3” Kauņā (Lietuva) un Starptautiskajā kameransambļu festivālā-konkursā “Saskambiai” Viļņā (Lietuva).

Jaunie kamermūziķi ir gaidīti visu nodaļu un mūzikas skolas koncertos. 2007.g. februārī tie piedalījās mūzikas skolas 80 gadu un Jāzepa Mediņa 130 gadu jubilejas svinību koncertcikla NO MEDIŅA LĪDZ MEDIŅIEM noslēguma koncertā Mazajā Ģildē.

Skolotāja Gunta Melbārde ir autore vairākiem skaņdarbu krājumiem “Muzicējam kopā ar draugiem”, kas būtiski papildina kameransambļu repertuāru . Šobrīd daudzi Latvijas mūzikas skolu kameransambļi atskaņo skaņdarbus no šiem krājumiem.

Skolotāji:
Agate Ozoliņa  – kameransambļu metodiskās komisijas vadītāja, čella spēles skolotāja.
Klavierspēles skolotājas: Gunta Melbārde, Olga Moskaļonova, Jeļena Lihvare, Irina Šostaka, Antra Vīksne, Evija Auziņa.
Vijoles spēles skolotāji: Ingrīda Madisone, Konstantīns Paturskis.
Pūšaminstrumentu spēles skolotāji: Inga Grīnvalde, Dainis Tarasovs.

-->